انشا درباره فصل بهار

انشا درباره فصل بهار - بهار را توصیف کنید برای پایه های دبستان یا ابتدایی و دبیرستان یا متوسطه و راهنمایی

در این مطلب چند انشا در مورد فصل بهار با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری برای پایه های دبستان (یا ابتدایی) و متوسطه (راهنمایی و دبیرستان) آماده کرده‌ایم. امیدواریم این مطلب در ارائه ایده های مناسب نگارش به شما کمک کند.

انشا درباره بهار برای پایه های ابتدایی

مقدمه

فصل بهار اولین فصل سال است. این فصل یکی از زیباترین فصل های سال است که با عید نوروز شروع می‌شود.

بدنه انشا بهار را توصیف کنید

فصل بهار از ماه فروردین شروع می‌شود و مثل فصل‌های دیگر سال سه ماه دارد. پس از ماه فروردین، ماه اردیبهشت و ماه خرداد می‌آیند که همه در فصل بهار هستند. این فصل تا آخر ماه خرداد ادامه دارد.

فصل بهار، فصل اول سال است. پس از فصل زمستان سال نو با فصل بهار می‌آید. بعد از بهار هم فصل تابستان و تعطیلات تابستانی شروع می‌شود. در بهار، هوای سرد زمستان جای خود را کم کم به هوایی معتدل می‌دهد که نه خیلی گرم است و نه خیلی سرد. گاهی هم باران می‌بارد یا باد بهاری می‌وزد.

شروع فصل بهار با نوروز است. در روز عید نوروز یا اول فروردین سفره هفت سین چیده می‌شود و همه خانواده دور آن جمع می‌شوند. سیب، سنجد، سیر، سمنو، سماق، سرکه و سبزه هفت چیزی در سفره هفت سین هستند که اسمشان با حرف س شروع می‌شود. کتاب قرآن، سکه، آینه و شمعدان، کتاب حافظ، تخم مرغ رنگی و ماهی قرمز هم معمولا در سفره های هفت سین قرار می‌گیرد.

در عید نوروز بزرگترها به بچه ها عیدی می‌دهند. سیزده روز اول فروردین مدرسه ها تعطیل هستند و بسیاری از مردم در تعطیلات نوروز به دید و بازدید فامیل و مسافرت می‌روند. در روز سیزدهم فروردین هم به پارک ها یا دشت و باغ می‌روند و کنار خانواده خود خوش می‌گذرانند.

من فصل بهار را خیلی دوست دارم. چون بهار با عید و شادی و بازی، مسافرت و عیدی شروع می‌شود. در فصل بهار همه درختان سبز می‌شوند و درختان میوه شکوفه می‌دهند. گل های بهاری هم کوچه و خیابان ها را خوشبو می‌کنند.

با شروع فصل بهار، لباس های گرم زمستان را کنار می‌گذاریم و لباس های بهاری خود را می‌پوشیم. هوای خوب بهار باعث می‌شود این فصل، فصل مناسبی برای گردش و تفریح در طبیعت باشد.

سیب، چاقاله بادام، آلوچه، توت، طالبی و هندوانه از جمله میوه‌های فصل بهار هستند که من آن‌ها را بسیار دوست دارم. این میوه ها برای حفظ سلامت و رفع تشنگی مفید هستند.

نتیجه گیری

فصل بهار یکی از شادترین و زیباترین فصل های سال است. فصلی که شروع آن سال جدید و تعطیلات عید است. من بهار را به خاطر هوای خوب، سرسبزی درختان، مسافرت ها و میوه های مفید و خوشمزه‌اش بسیار دوست دارم.

انشا در مورد فصل بهار – مناسب برای پایه های متوسطه

مقدمه

بهار یکی از فصل‌های زیبا و جذاب سال است. فصلی که در آن طبیعت جانی تازه به خود می‌گیرد و درختان لباسی سبز و خوش رنگ به تن می‌کنند.

بدنه انشا درباره فصل بهار

جزئیات فصل بهار

فصل بهار شامل سه ماه فروردین، اردیبهشت و خرداد است. این فصل اولین فصل سال است و در واقع پس از فصل زمستان سال قبل قرار می‌گیرد.

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های بهار، تازه شدن طبیعت است. در این فصل درختان از خواب زمستانی بیدار می‌شوند و برای بار دیگر سبزپوش می‌شوند. درختان میوه شکوفه می‌دهند و گل های معطر همه جا را زیبا و خوشبو می‌کنند.

فصل بهار مانند فصل پاییز از جمله فصل های معتدل سال به شمار می‌رود. در این فصل هوا نه مثل زمستان خیلی سرد است و نه مثل تابستان خیلی گرم است. به همین دلیل با نزدیک شدن به فصل بهار، لباس های گرم زمستانی مانند کاپشن و ژاکت های ضخیم و کلاه را کنار می‌گذاریم و به جای آن از لباس های معمولی مانند کاپشن ها و پیراهن های بهاری استفاده می‌کنیم.

در ضرب المثل شیرین “سالی که نکوست از بهارش پیداست” به فصل بهار نیز اشاره شده است. منظور از این ضرب المثل آنست که نتیجه هر کاری از شروعش مشخص می‌شود. اگر فردی کاری را به شکل نامناسبی شروع کند به طوری که معلوم باشد سرانجام و نتیجه خوبی در پایان کار انتظارش را نمی‌کشد از این ضرب المثل به عنوان نوعی کنایه استفاده می‌شود.

فصل بهار و عید نوروز

شروع سال جدید با شروع بهار و اول فروردین گره خورده است. به همین دلیل این فصل از فرارسیدن سال جدید و عید باستانی نوروز خبر می‌دهد.

معمولا مردم ایران هنگام تحویل سال کنار اعضای خانواده خود دور سفره ای به نام سفره هفت سین می‌نشینند. در این سفره هفت ماده خوراکی یا غیرخوراکی که نام‌شان با حرف س شروع می‌شود قرار می‌گیرد. سیب، سنجد، سیر، سمنو، سماق، سرکه و سبزه از جمله عناصر اصلی هفت سین محسوب می‌شوند. علاوه بر این موارد معمولا سین های دیگری مانند سکه و گل های سنبل و سوسن، ساعت و همچنین کتاب قرآن و دیوان حافظ، آینه و شمعدان، تخم مرغ رنگی و ماهی قرمز در یک تنگ بلورین داخل سفره هفت سین قرار می‌گیرد.

ایام نوروز با عیدی، دید و بازدید و مسافرت به شهرهای مذهبی و مکان های تفریحی و دیدنی سپری می‌شود. در روز سیزدهم فروردین که روز طبیعت نامیده می‌شود معمولا مردم به دامن طبیعت مثل پارک ها و باغ ها می‌روند و لحظات خوشی را در کنار خانواده خود می‌گذرانند.

میوه های بهار

در این فصل، میوه‌های خوشمزه ای مانند سیب، چاقاله بادام، آلوچه، توت، طالبی و هندوانه فراوان هستند. این محصولات علاوه بر خوش طعم بودن، خواص مفید فراوانی هم دارند. برای مثال توت به کاهش کلسترول کمک می‌کند.

نتیجه گیری

فصل بهار یکی از زیباترین فصل های سال است که تحویل سال و تعطیلات ایام نوروز با ابتدای آن همزمان می‌شود. هوای معتدل بهاری، شادی عید و دید و بازدید آشنایان، گرفتن عیدی و مسافرت های نوروز، میوه های خوشمزه و تازه شدن طبیعت از جذابیت های مهم فصل بهار هستند.


توجه: انشاهای منتشر شده در سایت قصه دون (از جمله انشا در مورد فصل بهار)، صرفا برای ارائه ایده انشانویسی و بهبود نوشتار است. ما به هیچ وجه کپی‌برداری و استفاده مستقیم از انشا و محتوای این مطالب برای تکالیف درسی را پیشنهاد نمی‌کنیم.

در پایان خوشحال می‌شویم نظر، پیشنهاد، پرسش یا انتقاد خود در مورد این مطلب را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *