انشا در مورد فصل پاییز

انشا در مورد پاییز برای ابتدایی و دبیرستان یا مقطع دبستان و متوسطه - موضوع انشا: فصل پاییز را توصیف کنید.

انشاء اول درباره پاییز مناسب پایه های ابتدایی

فصل پاییز یکی از زیباترین فصل‌های سال است. پاییز از ماه مهر شروع می‌شود و مثل فصل‌های دیگر سال سه ماه دارد. پس از ماه مهر، ماه آبان و ماه آذر می‌آیند که همه در فصل پاییز هستند. این فصل تا آخر ماه آذر ادامه دارد.

فصل پاییز، فصل سوم سال است و پس از فصل تابستان می‌آید. در پاییز، هوا خنک و معتدل می‌شود و گاهی هم باران می‌بارد. درختان هم لباس‌های رنگین خود را می‌پوشند و کم کم برگ‌های زرد، قرمز، نارنجی و قهوه‌ای را به زمین می‌ریزند. من خیلی دوست دارم روی برگ‌های خشک پاییزی قدم بزنم و صدای خش خش آن‌ها را بشنوم.

پاییز فصل میوه‌های خوشمزه هم هست. سیب، انار، نارنگی، پرتقال، لیمو شیرین، به، خرمالو و شلغم از جمله میوه‌های پاییزی هستند که من عاشقشان هستم.

پاییز در کشور ما وقت شروع مدرسه هاست. مدرسه ها از روز اول مهر باز می‌شوند. در پاییز، بعد از مدرسه و انجام تکالیفم با دوستانم به پارک می‌روم و با آن‌ها توپ بازی می‌کنم. گاهی هم در روزهای تعطیل پاییز با خانواده‌ام به سفر می‌روم و از مناظر زیبای طبیعت لذت می‌برم. پاییز فصل شادابی و نشاط است و من آن را خیلی دوست دارم.

در فصل پاییز هوا کم کم سرد می‌شود و ما باید مراقب باشیم سرما نخوریم. آخرین شب پاییز، شب یلداست که بلندترین شب سال است. در این شب به دیدن بزرگترها می‌رویم و با خوراکی های خوشمزه و قصه هایی که بزرگترها تعریف می‌کنند آن را جشن می‌گیریم. پس از فصل پاییز، فصل زمستان از راه می‌رسد که فصل برف و سرماست.

انشا دوم در مورد فصل پاییز – مناسب برای پایه های متوسطه و نوجوانان

پاییز یکی از فصل‌های جذاب سال است که در آن به مرور روزها کوتاه‌تر و شب‌ها طولانی‌تر می‌شوند. پاییز فصل تغییرات زیادی است که در طبیعت و اطراف ما رخ می‌دهد.

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های پاییز، تغییر رنگ برگ‌های درختان است. برگ درختان در این فصل اغلب به رنگ‌های زرد، قرمز و نارنجی تغییر می‌کند و منظره‌ای بسیار زیبا و شاداب به وجود می‌آورد. برگ‌های رنگین به زمین می‌ریزند و صدای خش خش آن‌ها زیر پای عابرین با صدای باد همراه می‌شود. این صحنه باعث می‌شود که احساس شادمانی، شور و شعف داشته باشیم.

پاییز فصل باروری و فراوانی است. در این فصل، محصولات خوشمزه و رنگین مانند سیب، انار، نارنگی، پرتقال و به برداشت می‌شوند. این محصولات علاوه بر خوش طعم بودن، خواص مفید فراوانی دارند. برای مثال، انار حاوی آنتی‌اکسیدان است که به جلوگیری از سرطان کمک می‌کند. نارنگی و پرتقال هم حاوی ویتامین C هستند که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند.

پاییز فصل شادمانی است چون ما می‌توانیم از زیبایی طبیعت، باروری محصولات، جشن‌های متعدد و بازگشت به مدرسه و دانشگاه و حضور در جمع دوستان و همسالان لذت ببریم. پاییز فصل رنگین کمان است که هر رنگ آن نشانه ای از خوشبختی و نعمت های خدادادی است.

در فصل پاییز کم کم خنکی و پس از آن سرما جای گرمای فصل تابستان را می‌گیرد. آخرین شب پاییز، شب یلدا یا شب چله است که بلندترین شب سال به شمار می‌رود. مردم ایران این شب را از روزگار قدیم با شب نشینی و دیدار بزرگترها جشن می‌گیرند. خوردن تنقلاتی مثل آجیل و شیرینی و میوه هایی مثل انار و هندوانه، شعرخوانی و گرفتن فال حافظ، مرور خاطرات و بازگو کردن داستان های کهن از سنت های زیبای این شب هستند.

توجه: انشاهای منتشر شده (از جمله انشا در مورد پاییز) در سایت قصه دون صرفا برای ارائه ایده انشانویسی و بهبود نوشتار است. ما به هیچ وجه کپی‌برداری و استفاده مستقیم از انشا و محتوای این مطالب برای تکالیف درسی را پیشنهاد نمی‌کنیم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *