انشا درباره اگر می توانستم پرواز کنم

انشا درباره اگر می توانستم پرواز کنم برای پایه های دبستان یا ابتدایی و متوسطه یا راهنمایی و دبیرستان

در این مطلب چند انشا در مورد اگر می توانستم پرواز کنم با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری برای پایه های دبستان (یا ابتدایی) و متوسطه (راهنمایی و دبیرستان) آماده کرده‌ایم. امیدواریم این مطلب در ارائه ایده های مناسب نگارش به شما کمک کند.

انشا اول در مورد اگر می توانستم پرواز کنم

مقدمه

پرواز کردن مثل پرنده ها یکی از آرزوهای من است. در این انشا می‌خواهم از این آرزوی خودم برای شما بگویم.

بدنه انشا

من اگر بال داشتم می‌توانستم به هر جایی دلم می‌خواهد پرواز کنم و دنیا را از آسمان و بالای ابرها تماشا کنم. بعضی وقت ها که پرنده ای را در آسمان می‌بینم با خودم می‌گویم کاش من هم می‌توانستم مثل یک پرنده آزاد پرواز کنم.

البته ما انسان ها می‌توانیم با هواپیما از آسمان زمین را ببینیم. اما پرواز مثل پرنده ها زیباتر است. اگر می‌توانستم پرواز کنم بالای ابرها می‌رفتم و از بین آن‌ها با سرعت عبور می‌کردم و با ابرها و پرنده ها بازی می‌کردم.

من اگر می‌توانستم پرواز کنم زیبایی های طبیعت را بهتر می‌دیدم. با پرواز از کنار گل ها بوی آن‌ها را حس می‌کردم و از منظره هایی که هنگام پرواز می‌دیدم لذت می‌بردم.

من اگر بال داشتم می‌توانستم سریع‌تر به هر جایی دلم می‌خواهد بروم. مثلا برای آمدن به مدرسه لازم نبود یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوم چرا که می‌توانستم با پرواز خیلی زود از خانه به مدرسه برسم. حتی لازم نبود سوار اتومبیل و اتوبوس شوم.

من دلم می‌خواهد با پرواز به جاهای مختلف سفر کنم. به شهرها و کشورهای دیگر بروم و مکان های دیدنی آن‌ها را ببینم و با مردم کشورهای دیگر آشنا شوم. من می‌خواهم بالای کوه ها، دریاها و جنگل های مختلف پرواز کنم و از آرامش پرواز لذت ببرم. من اگر می توانستم پرواز کنم از بالای خانه، کوه ها و دشت ها، عکس های زیبایی می‌گرفتم و آن‌ها را به خانواده و دوستانم نشان می‌دادم.

البته من می‌دانم پرواز کردن فقط لذت و آرامش نیست. پرنده ها هم با خطرات مختلفی مثل رعد و برق روبرو هستند. حتی ممکن است پرنده های بزرگ‌تر مثل عقاب، پرنده های کوچکتر را شکار کنند. شاید اگر به اندازه پرنده هایی مثل گنجشک کوچک بودم مرا از روی زمین با سنگ می‌زدند. اما باز هم دلم می‌خواهد پرواز را تجربه کنم. به نظر من خطرهای پرواز هم جالب هستند و در پرواز ماجراهای مختلفی پیش می‌آید.

شاید پرواز مثل پرنده ها یک رویای غیرممکن باشد. اما خیال پرواز هم جالب است و من را به آسمان ها و دنیای پرنده ها می‌برد.

نتیجه گیری

پرواز در آسمان هرچند خطرناک است اما جالب هم هست. من اگر می توانستم پرواز کنم زیبایی های طبیعت را راحت‌تر می‌دیدم و آزاد و سریع هرجایی که می‌خواستم سفر می‌کردم.

انشا دوم درباره اگر می توانستم پرواز کنم

مقدمه انشا

راستش را بخواهید من از ارتفاع می‌ترسم. اما وقتی پرنده ها را می‌بینم که در آسمان بدون هیچ ترسی پرواز می‌کنند به حالشان غبطه می‌خورم و آرزو می‌کنم کاش می توانستم من هم پرواز کنم.

بدنه انشا در مورد اگر می‌توانستم پرواز کنم

من اگر می توانستم پرواز کنم ترسم از ارتفاع از بین می‌رفت و این اولین فایده آن بود. می‌توانستم با خیال راحت به بالای درخت ها و کوه ها سرک بکشم و از زیبایی های طبیعت لذت ببرم. آزاد و رها به هرجایی سفر کنم و از طبیعت و آثار باستانی کشورهای مختلف دیدن کنم.

من با پرواز به کشورها و قاره های مختلف با کوه ها، دشت ها، دریاها و بیابان های مختلف آشنا می‌شدم. حتی با آداب و رسوم مردم مناطق مختلف زمین آشنا می‌شدم و ماجراهای جالبی را پشت سر می‌گذاشتم.

من اگر می توانستم پرواز کنم سعی می‌کردم به افرادی که در جاده ها و بیابان ها با مشکل روبرو شده‌اند کمک کنم و آن‌ها را نجات دهم.

ولی این ها همه خیال های من هستند. ما انسان ها به خاطر ساختار بدن مان نمی‌توانیم مثل پرنده ها پرواز کنیم. ما نه تنها بال نداریم بلکه استخوان و عضلات مان برای پرواز مناسب نیستند و توانایی جابجا کردن بدن ما حین پرواز را ندارند.

با این وجود میل انسان ها به پرواز از گذشته ها وجود داشته است. از گذشته های دور انسان ها سعی کرده‌اند با روش‌های مختلف پرواز کنند. از نمرود که می‌خواست با بال های پرندگان پرواز کند تا برادران رایت و انسان هایی که با دستگاه های مجهز مثل هواپیماهای امروزی به آسمان ها می‌روند. اما هیچ کدام از این روش ها مثل پرواز واقعی، لذت بخش نیستند.

نتیجه گیری

من هم مانند بسیاری از انسان های دیگر دوست دارم لذت پرواز را تجربه کنم. پروازی آزاد مثل پرنده ها؛ تا از طبیعت و جذابیت های پرواز لذت ببرم.

شاید یک روز علم آنقدر پیشرفت کند که با دستکاری ژنتیکی، نسل هایی از انسان به دنیا بیاید که قادر به پرواز باشند. اما آیا این کار برای انسان ها مفید است یا مضر؟ آیا پرواز انسان ها به آسمان و محیط زیست یا پرنده ها آسیب وارد نخواهد کرد؟ امیدوارم اگر یک روز قرار باشد انسان ها هم مثل پرنده ها بتوانند پرواز کنند به هیچ چیز و هیچ جانداری آسیب وارد نشود.


توجه: انشاهای منتشر شده در سایت قصه دون (از جمله انشا در مورد اگر می توانستم پرواز کنم)، صرفا برای ارائه ایده انشانویسی و بهبود نوشتار است. ما به هیچ وجه کپی‌برداری و استفاده مستقیم از انشا و محتوای این مطالب برای تکالیف درسی را پیشنهاد نمی‌کنیم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *