انشا در مورد وطن و میهن

انشا در مورد وطن و میهن برای پایه دبستان یا ابتدایی و پایه های متوسطه و راهنمایی و دبیرستان

در این مطلب چند انشا در مورد وطن و میهن برای پایه های دبستان (یا ابتدایی) و متوسطه (راهنمایی و دبیرستان) برای شما آماده کرده‌ایم. امیدواریم این مطلب در ارائه ایده های مناسب نگارش به شما کمک کند.

انشا درباره وطن برای پایه های دبستان یا ابتدایی

مقدمه انشا

وطن یا میهن جایی است که ما در آن به دنیا آمده‌ایم، بزرگ شده‌ایم و زندگی می‌کنیم. وطن من ایران است و من آن را بسیار دوست دارم.

بدنه انشا در مورد وطن و میهن

وطن مثل یک خانه بزرگ است که همه اعضای آن با هم دوست و رفیق هستند. وطن مثل یک باغ زیبا است که همه مردم آن مانند گل هایی خوشبو در صلح و دوستی کنار هم زندگی می‌کنند. میهن مثل یک قلعه محکم است که آجرهایش با هم در برابر دشمن مقاومت می‌کنند.

وطن ما ایران یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین کشورهای جهان است. ایران سرزمینی است که هنرمندان و صنایع دستی فراوانی دارد. کشوری زیبا که کوه‌ها، دریاها، بیابان‌ها، جنگل‌ها، شهرها و روستاهای دیدنی بسیاری دارد. ایران جایی دوست‌داشتنی است که مردمی باوفا، مهربان و مهمان‌نواز در آن زندگی می‌کنند.

ما باید وطن خود را دوست داشته باشیم. دوست داشتن وطن یعنی دوست داشتن خاک، زمین، آسمان و مردم آن. ما باید برای حفظ و پیشرفت وطن و فرهنگ خود تلاش کنیم و با هم‌وطنان خود همدل و مهربان باشیم. ما باید وظایف‌مان را نسبت به وطن و مردم آن به درستی انجام دهیم و به تاریخ و شخصیت‌های بزرگ وطن خود افتخار کنیم.

من به وطن خود عشق می‌ورزم و از آن مراقبت می‌کنم. ما باید به مردم و فرهنگ میهن خود احترام بگذاریم و برای سربلندی آن تلاش کنیم.

نتیجه گیری انشا درباره میهن

وطن جایی است که در آن زندگی می‌کنیم. ایران وطن من است و من عاشق آن هستم. من برای حفظ و پیروزی وطنم تلاش می‌کنم و قدر زیبایی‌ها، فرهنگ و مردم آن را می‌دانم.

انشا در مورد وطن و میهن برای پایه های دبیرستان یا متوسطه

وطن چیست؟

وطن و میهن جایی است که ما در آن متولد شده‌ایم و زندگی می‌کنیم، جایی که در آن رشد کرده‌ایم و خاطرات تلخ و شیرین فراوانی در آن داریم. وطن جایی است که هویت، فرهنگ و زبان ما را مشخص می‌کند.

ایران وطن ما

کشور ایران وطن ماست. ایران یکی از قدیمی‌ترین، زیباترین و باشکوه ترین کشورهای جهان است. سرزمینی باستانی و پرافتخار با تاریخی چند هزار ساله و فرهنگی غنی. ایران سرزمینی است که در آن هنر، علم، ادبیات، موسیقی و معماری جایگاه ویژه‌ای دارد.

وطن من سرزمینی است جذاب و زیبا با کوه ها، دشت ها، رودخانه ها و دریاها، بیابان ها، جنگل ها و باغ های مختلف که در سراسر آن گسترده شده است. شهرها و روستاهای زیبا و آثار تاریخی ارزشمند در جای جای ایران به چشم می‌خورد و هر ساله هزاران گردشگر از کشورهای مختلف برای دیدن زیبایی های ایران و آشنایی با فرهنگ و رسوم مردم ما به ایران سفر می‌کنند.

ایران در طول تاریخ پرفراز و نشیب خود همواره با دشمنان بسیاری روبرو بوده است و در اکثر آن‌ها با مقاومت مردم به پیروزی رسیده است. ما برای استقلال و سربلندی وطن خود تلاش می‌کنیم و به آن افتخار می‌کنیم. مردم ایران برای حفظ وطن خود در ابتدای انقلاب اسلامی سال‌ها جنگیده‌اند و جوانان بسیاری در این راه شهید شده‌اند.

وطن ما ایران مردمی باوفا، هنرمند و مهمان نواز دارد. مردم ایران با ایمان، با اخلاق، شجاع، مهربان و همدل هستند. زبان رسمی مردم ایران فارسی است و اغلب مردم آن مسلمان و شیعه هستند. اما ایران سرزمینی با اقوام مختلف از فارس، کرد و لر تا بلوچ و ترک است که در آن همه مردم با صلح، مهربانی و دوستی در کنار هم زندگی می‌کنند. این تنوع فقط به قوم و زبان یا گویش مردم ایران محدود نمی‌شود. در ایران مردم با ادیان و مذاهب مختلفی از جمله مسلمان شیعه و مسلمان اهل سنت در کنار مسیحیان و یهودی ها زندگی می‌کنند.

وظایف ما نسبت به میهن و وطن

ما نسبت به میهن و وطن خود وظایفی هم داریم. ما باید از نکات مثبت در فرهنگ و تاریخ خود درس بگیریم و به آن افتخار کنیم. افرادی که با هم در یک سرزمین زندگی می‌کنند باید مثل اعضای یک خانواده بزرگ با هم متحد باشند و در برابر دشمنان خود همدل و همزبان باشند.

ما باید به وطن خود و مردم آن عشق بورزیم و برای حفظ و پایداری آن تلاش کنیم. ما باید به شخصیت‌های مهم و اثرگذار وطن خود افتخار کنیم و برای پیشرفت و استقلال میهن مان از هیچ تلاشی کوتاهی نکنیم.

من عاشق وطن خود هستم و برای پیروزی و موفقیت آن تلاش می‌کنم. من از خدا می‌خواهم وطنم ایران همیشه پیروز، سربلند و آرام باشد و مردم آن در صلح و دوستی با هم زندگی کنند.


توجه: انشاهای منتشر شده در سایت قصه دون (از جمله انشا در مورد وطن و میهن)، صرفا برای ارائه ایده انشانویسی و بهبود نوشتار است. ما به هیچ وجه کپی‌برداری و استفاده مستقیم از انشا و محتوای این مطالب برای تکالیف درسی را پیشنهاد نمی‌کنیم.

2 دیدگاه

  1. عالی بود اما داخل کلاس ما خیلی از بچه‌ها از اینترنت می‌گیرند و من نمی‌تونم همه ی این متن‌های زیبا رو همشونو بنویسم و باید تیکه تیکه بنویسم حیف شد چون اونا هم کپ اینو می‌نویسن و معلم متوجه میشه وجارو دعوا می کنه

    1. سلام؛ ممنون. پیشنهاد می‌کنم از این نوشته ها برای نگارش ایده بگیرید و اون رو به زبان خودتون با تغییر متن بازنویسی کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *