انشا در مورد روز پرستار

انشا در مورد روز پرستار و پرستار برای دبستان یا ابتدایی و متوسطه یا راهنمایی و دبیرستان

در این مطلب چند انشا در مورد پرستار و روز پرستار برای پایه های دبستان (یا ابتدایی) و متوسطه (راهنمایی و دبیرستان) برای شما آماده کرده‌ایم. امیدواریم این مطلب در ارائه ایده های مناسب نگارش به شما کمک کند.

انشا درباره روز پرستار برای پایه های دبستان یا ابتدایی

مقدمه

پرستارها یکی از بهترین دوستان بیمارها هستند. آن‌ها افرادی هستند که با لبخند و مهربانی، از بیماران مراقبت می‌کنند و برای بهبودی آن‌ها تلاش می‌کنند.

بدنه انشا

پرستاران همیشه در کنار بیماران هستند و به آن‌ها کمک می‌کنند. پرستاران به بیمار دارو می‌دهند، تخت آن‌ها را تمیز می‌کنند، از آن‌ها حالشان را می‌پرسند، به آن‌ها روحیه می‌دهند و با بچه های مریض بازی می‌کنند. پرستارها کمک می‌کنند بیماران زودتر خوب شوند. بعضی از پرستاران در خانه مراقب سالمندان هستند و از آن‌ها پرستاری می‌کنند. وقتی من مریض می‌شوم مادرم مثل یک پرستار از من مراقبت می‌کند تا زودتر خوب شوم.

پرستاری یک شغل خیلی خوب و مهم است. پرستاران باید خیلی چیزها یاد بگیرند و خیلی زحمت بکشند. آن‌ها باید بدانند چگونه از ابزارهای پزشکی استفاده کنند و چه دارویی را چه ساعتی به بیمار بدهند. پرستاران باید به دستورات پزشک گوش کنند و به حرف آن‌ها عمل کنند.

پرستاری یک شغل مفید است. پرستارها با انجام وظایف خود، به انسان‌ها خدمت می‌کنند. آن‌ها باعث می‌شوند بیماران سلامتی خود را دوباره به دست بیاورند و زندگی بهتری داشته باشند.

روز پرستار در کشور ما روز تولد حضرت زینب (ع) است. حضرت زینب خواهر امام حسین علیه السلام است. او در کربلا مراقب بچه ها بود و از بیماران پرستاری می‌کرد.

ما باید به پرستاران احترام بگذاریم و قدر آن‌ها را بدانیم. ما می‌توانیم در روز پرستار با دادن شاخه ای گل به پرستاران از آن‌ها به خاطر زحمات‌شان تشکر کنیم. من خیلی دوست دارم یک روز پرستار شوم. من دوست دارم به بیماران و سالمندان کمک کنم و آن‌ها را خوشحال کنم.

نتیجه گیری

پرستاری یک شغل مفید و مهم است. پرستارها به بیماران کمک می‌کنند زودتر خوب شوند. ما باید قدر آن‌ها را بدانیم و به آن‌ها احترام بگذاریم.

انشا در مورد روز پرستار و پرستار برای پایه های دبیرستان یا متوسطه

روز پرستار یک روز خیلی مهم و ویژه است. این روز به قدردانی از پرستاران اختصاص دارد. پرستارانی که برای سلامتی و بهبود بیماران تلاش می‌کنند.

پرستار کیست؟

پرستاران افرادی هستند که با عشق و مهربانی از دیگران مراقبت می‌کنند. آن‌ها همیشه در کنار بیماران هستند، وضعیت سلامتی بیماران را بررسی می‌کنند و به آن‌ها رسیدگی می‌کنند.

در ابتدا اغلب پرستاران فقط زنانی بودند که به مراقبت از بیماران خانواده و آشنایان یا دوستان خود می‌پرداختند. اما با گذشت زمان، پرستاری به یک شغل رسمی و قابل احترام تبدیل شد. این روزها افراد مختلفی از مرد و زن به عنوان پرستار فعالیت می‌کنند.

پرستاران در بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، آسایشگاه های سالمندان و خانه‌های بیماران یا افراد سالخورده به مراقبت از بیماران و سالمندان می‌پردازند. برخی پرستاران هم در آزمایشگاه ها یا اتاق های جراحی و … در انجام کارهای مرتبط با بیماران کمک می‌کنند.

پرستاری همیشه هم یک شغل نیست. پرستارانی هستند که بدون دستمزد، از دیگران پرستاری و مراقبت می‌کنند. برای مثال اغلب مادران هنگام بیماری فرزند خود مانند یک پرستار وظیفه شناس از او مراقبت می‌کنند.

وظایف پرستاران

پرستاران امروزی با تحصیلات دانشگاهی و آموزش‌های تخصصی، در زمینه‌های مختلف پزشکی فعالیت می‌کنند. آن‌ها در بیمارستان ها و مراکز درمانی معمولا براساس توصیه های پزشکان عمل می‌کنند. آن‌ها با دانش و مهارت خود، به تشخیص و درمان بیماری‌ها کمک می‌کنند. کارهایی مثل تزریق دارو و سرم، ارائه دارو به بیمار، رسیدگی به وضعیت کلی بیمار، کار با دستگاه‌های پزشکی و … از جمله وظایف پرستاران است.

پرستاری یک شغل دشوار است که نیاز به دانش و توانایی‌های مختلف دارد. یک پرستار علاوه بر داشتن دانش و مهارت پزشکی کافی باید با بیماران کودک، جوان و پیر، خانواده بیماران، پزشکان و همکاران خود رفتار مناسبی داشته باشد. توانایی برخورد با مشکلات، تصمیم گیری صحیح در موارد اضطراری، دقت و سرعت عمل از جمله ویژگی های یک پرستار نمونه است.

یک پرستار باید مهربان و صبور باشد. بیمار و همراهان بیمار را درک کند و بتواند سختی های این شغل را تحمل کند. کار پرستاران هنگام همه گیری ها و شیوع بیماری هایی مثل کرونا و آنفلوانزا دشوارتر می‌شود. آن ها با از خودگذشتگی در کنار بیمارانی که بیماری شان واگیردار است می‌مانند و برای بهبودی او تلاش می‌کنند. گاهی اوقات به دلیل نزدیکی به بیماران، پرستاران و خانواده‌هایشان هم به بیماری آن‌ها مبتلا می‌شوند.

پرستاران با روحیه دادن به بیماران و سالمندان و داشتن رفتار محبت‌آمیز با آن‌ها، به افزایش اعتماد به نفس آن‌ها، سلامت روحی و بهبودی بیماری آن‌ها نیز کمک می‌کنند.

روز پرستار در ایران و جهان

روز پرستار در ایران پنجم جمادی الاول همزمان با ولادت حضرت زینب سلام الله علیها (فرزند حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه سلام الله علیها) جشن گرفته می‌شود. این روز به افتخار تلاش های حضرت زینب و مراقبت او از کودکان و بیماران کربلا به نام روز پرستار نامگذاری شده است. روز جهانی پرستار نیز در دوازدهم ماه می به یاد فلورانس نایتینگل یکی از پرستاران اثرگذار انگلیسی و بنیان‌گذار پرستاری مدرن گرامی داشته می‌شود.

در روز پرستار، مراسم‌ها و برنامه‌های مختلفی برای تجلیل از پرستاران و شغل پرستاری برگزار می‌شود. اهدای لوح تقدیر و هدیه به پرستاران نمونه و برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری از جمله این برنامه ها هستند.

ما می‌توانیم در روز پرستار، از زحمات پرستارانی که می‌شناسیم تشکر کنیم و به آن‌ها گل یا هدیه‌ای هرچند کوچک بدهیم. شما می‌توانید برای این کار به بیمارستان یا مرکز درمانی نزدیک خانه خود بروید. این کار نشانه احترام و قدرشناسی ما نسبت به پرستاران است. پرستاران از این کار ما خوشحال می‌شوند و انگیزه بیشتری برای ادامه کار خود پیدا می‌کنند.


توجه: انشاهای منتشر شده در سایت قصه دون (از جمله انشا در مورد روز پرستار)، صرفا برای ارائه ایده انشانویسی و بهبود نوشتار است. ما به هیچ وجه کپی‌برداری و استفاده مستقیم از انشا و محتوای این مطالب برای تکالیف درسی را پیشنهاد نمی‌کنیم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *