انشا در مورد تشکر از دیگران

انشا در مورد تشکر از دیگران و شکرگزاری

من دوست دارم از دیگران تشکر کنم. تشکر کردن یک رفتار خوب و پسندیده است. وقتی کسی به من کمک می‌کند یا کاری برایم انجام می‌دهد، به او می‌گویم ممنون. این کار باعث می‌شود آن فرد خوشحال شود و بداند که من قدرش را می‌دانم.

تشکر کردن از دیگران نشان دهنده ادب ماست و یکی از راه‌های نشان دادن محبت و دوستی است. وقتی ما از دیگران تشکر می‌کنیم، به آنها نشان می‌دهیم که از آنچه برای ما انجام داده‌اند، خوشحال هستیم. تشکر کردن همچنین باعث می‌شود رابطه‌مان با دیگران بهتر شود و آنها را بیشتر به انجام کار خوب تشویق کند. تشکر باعث می‌شود خودمان هم احساس خوبی داشته باشیم.

بعضی از مواردی که من از دیگران تشکر می‌کنم اینها هستند:

  • وقتی مادرم غذای خوشمزه ای درست می‌کند، من می‌گویم مادر عزیزم ممنون.
  • وقتی پدرم برایم هدیه ای می‌خرد یا از سر کار برمی‌گردد، من می‌گویم پدر عزیزم ممنون.
  • وقتی پلیس به من در رد شدن از خیابان کمک می‌کند از او تشکر می‌کنم.
  • وقتی معلمم به من چیزهای جدید یاد می‌دهد یا سوالم را جواب می‌دهد، من می‌گویم معلم عزیزم ممنون.
  • وقتی دوستانم من را هنگام بازی تشویق می‌کنند، من می‌گویم دوستان عزیزم ممنون.

راه های مختلفی برای تشکر کردن وجود دارد. مثلا می‌توانیم برای تشکر بگوییم ممنون یا متشکرم. یا یک شاخه گل یا هدیه کوچکی برای سپاسگزاری به دیگران بدهیم. نوشتن نامه برای تشکر و کمک کردن به کسی که برایمان کاری انجام داده هم راه خوبی برای تشکر است.

اما قبل از انسان ها من از خدا به خاطر سلامتی و نعمت هایی که به من و خانواده ام داده است تشکر می‌کنم. چون خدا بیشتر از هرکس دیگری به ما لطف و محبت کرده است. به این کار شکرگزاری می‌گویند. برای تشکر از خدا می‌توانیم از او با زبان تشکر کنیم، قدر نعمت هایش را بدانیم و اسراف نکنیم، نماز بخوانیم و به دستوراتش گوش بدهیم.

توجه: انشاهای منتشر شده (از جمله انشا در مورد تشکر از دیگران) در سایت قصه دون صرفا برای ارائه ایده انشانویسی و بهبود نوشتار است. ما به هیچ وجه کپی‌برداری و استفاده مستقیم از انشا و محتوای این مطالب برای تکالیف درسی را پیشنهاد نمی‌کنیم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *