انشا درباره روز برفی و برف

انشا درباره برف و روز برفی با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری برای پایه های ابتدایی یا دبستان و متوسطه یا راهنمایی و دبیرستان

در این مطلب چند انشا در مورد برف و روز برفی با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری برای پایه های دبستان (یا ابتدایی) و متوسطه (راهنمایی و دبیرستان) آماده کرده‌ایم. امیدواریم این مطلب در ارائه ایده های مناسب نگارش به شما کمک کند.

انشا درباره روز برفی و برف برای پایه های ابتدایی

مقدمه

در زمستان روزهایی که برف می بارد همه جا سفید و زیبا می‌شود. انگار زمین و درختان لباس سفید پوشیده‌اند.

بدنه انشا درباره برف و روزهای برفی

برف دانه های سفید رنگ و کوچکی است که بعضی وقت ها در فصل زمستان مثل باران می بارد و زمین را سفید و زیبا می‌کند. در روزهای برفی هوا سرد است اما من این روزها را بسیار دوست دارم. چون در روزهای برفی می‌توانم آدم برفی درست کنم و بین برف ها با خانواده یا دوستان خود بازی کنم.

من وقتی برف زیادی می‌بارد با کمک برادرم آدم برفی درست می‌کنم و از هویج برای دماغ آدم برفی استفاده می‌کنم. از شاخه های خشک درخت ها هم برای دست هایش استفاده می‌کنم و چند دکمه هم برای لباسش می‌گذارم. به جای لب و چشم هایش هم از دکمه های بزرگ‌تری استفاده می‌کنم. برای اینکه آدم برفی سردش نشود یک کلاه روی سرش می‌گذارم و یک شال هم دور گردنش می‌پیچم.

در روزهای برفی واقعا به من خوش می‌گذرد به خصوص اگر مدرسه تعطیل شود چون اینطوری می‌توانم بیشتر با دوستانم بازی کنم.

در روزهای برفی باید لباس های گرم‌تری بپوشیم تا سرما نخوریم. همینطور باید مواظب باشیم روی برف ها سُر نخوریم چون در این روزها زمین لیز می‌شود.

برف هم مثل باران یکی از نعمت های خوب خدای مهربان است. ما باید به خاطر این نعمت ها از خداوند تشکر کنیم.

نتیجه گیری

من برف را خیلی دوست دارم چون زمین را مثل یک پارچه زیبا، سفید می‌کند. ما در روزهای برفی می‌توانیم بازی های مختلفی انجام بدهیم و آدم برفی یا خانه یخی درست کنیم.

انشا در مورد برف و روز برفی برای پایه های متوسطه

مقدمه

برف یکی از بهترین نعمت های خداست و روزهای برفی هم از زیباترین روزهای سال هستند. این روزها اغلب در فصل زمستان قرار دارند. در روزهای برفی می‌توانیم از زیبایی های اطراف مان لذت بیشتری ببریم.

بدنه انشا درباره روز برفی

برف چیست؟

برف یکی از پدیده های طبیعی است و مانند باران یکی از ریزش های آسمانی محسوب می‌شود. در واقع برف از کریستال های یخی تشکیل می‌شود. به این ترتیب که ذرات منجمد آب در جو و داخل ابرها آرام آرام بزرگ می‌شوند و دانه های کوچک برف را به وجود می‌آورند. سپس ذرات برف هنگام بارش مشابه با باران روی زمین سقوط می‌کنند و روی هم انباشته می‌شوند تا جایی که سطح زمین سپید می‌شود.

روزهای برفی

گاهی اوقات در روزهای برفی، مقدار کمی برف می بارد و فقط کمی هوا سردتر می‌شود. اما بعضی اوقات برف شدیدتری می‌بارد و بلورهای ریز و درشت برف آرام آرام همه جا را می‌پوشانند. زمین، کوه ها و درختان سپیدپوش می‌شوند و طبیعت جانی تازه و ظاهری زیباتر به خود می‌گیرد. گویا زمین مثل تازه عروسی با لباس سپیدش خودنمایی می‌کند.

روزهای برفی اژ بعضی نظرها نسبت به روزهای دیگر سال روزهای زیباتری هستند. در روزهای برفی می‌توان به دل طبیعت رفت و روی برف های نرمی که زمین را پوشانده‌اند قدم زد و از صدای فشرده شدن برف و زیبایی های طبیعت لذت برد.

گاهی اوقات در روزهای برفی که برف زیادی روی زمین می‌نشیند مدرسه ها و حتی اداره ها تعطیل می‌شوند. معمولا در این روزها روی برف های داخل خیابان و کوچه ها شن و نمک می‌ریزند تا زودتر آب شوند. بعضی وقت ها هم برف های روی پشت بام یا محل رفت و آمد را پارو می‌کنند تا مزاحمت کمتری برای مردم ایجاد کند.

در بعضی شهرها و مناطق برف بیشتری می‌بارد و در بعضی نواحی کمتر. در بعضی مناطق کره زمین مثل بخش های قطبی اغلب روزهای سال برف می‌بارد و زمین همیشه پوشیده از برف و یخ است. اما در بعضی مناطق مثل کویرها و شهرهای کویری ممکن است هیچ روزی از سال برف و باران نبارد.

تفریح و سرگرمی و مراقبت های ضروری در روزهای برفی

بازی با برف و ساختن گلوله های برفی یکی از سرگرمی های جالب روزهای برفی است. همینطور در روزهای برفی می‌توانیم آدم برفی، خانه یا مجسمه های برفی بسازیم و لحظات خوشی را با دوستان و خانواده خود بگذرانیم.

البته باید در روزهای برفی مراقب سلامتی خودمان و دیگران هم باشیم. در این روزها باید لباس های گرم، کلاه و شال بپوشیم، برای بازی با برف دستکش به دست کنیم و مواظب باشیم روی برف ها سر نخوریم. اگر برف در حال باریدن باشد بهتر است همراه خودمان چتر داشته باشیم.

بارش برف یکی از نعمت های خداوند است که باید قدرش را بدانیم. ما باید در روزهای برفی به فکر طبیعت هم باشیم. برای مثال وقتی روی شاخه های نازک درختان برف می‌نشیند می‌توانیم به آرامی برف های روی شاخه ها را بتکانیم تا باعث شکستن شاخه ها نشود. اگر هم جای مناسبی داریم می‌توانیم در حیاط خانه خود جای گرم و نرمی برای حیوانات و پرنده های کوچک مثل گربه ها و گنجشک ها ایجاد کنیم تا در روزهای برفی آسیب نبینند و بی غذا نمانند.

نتیجه گیری

روزهای برفی از جذاب ترین روزهای فصل زمستان هستند. روزهایی که بارش برف، لباس سپید و زیبایی را به تن زمین و طبیعت می‌پوشاند. ما باید در این روزها ضمن لذت بردن از زیبایی های طبیعت مراقب خودمان و دیگران، درختان و حیوانات هم باشیم.


توجه: انشاهای منتشر شده در سایت قصه دون (از جمله انشا در مورد برف و روز برفی)، صرفا برای ارائه ایده انشانویسی و بهبود نوشتار است. ما به هیچ وجه کپی‌برداری و استفاده مستقیم از انشا و محتوای این مطالب برای تکالیف درسی را پیشنهاد نمی‌کنیم.

در پایان خوشحال می‌شویم نظر، پیشنهاد، پرسش یا انتقاد خود در مورد این مطلب را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *