انشا در مورد خدای مهربان

انشا در مورد خدای مهربان یا خداوند مهربان برای دبستان یا ابتدایی و راهنمای و دبیرستان یا متوسطه

در این مطلب چند انشا در مورد خدای مهربان برای پایه های دبستان (یا ابتدایی) و متوسطه (راهنمایی و دبیرستان) برای شما آماده کرده‌ایم. امیدواریم این مطلب در ارائه ایده های مناسب نگارش به شما کمک کند.

انشا درباره خدای مهربان برای پایه های دبستان یا ابتدایی

مقدمه

خدای مهربان همان خدایی است که ما را آفریده است. او آسمان، زمین، دریا، کوه و جنگل، حیوانات و گل ها، میوه ها و ستارگان را آفریده است. ما خدای مهربان را می‌پرستیم و به دستورات او عمل می‌کنیم.

بدنه انشا

خدای مهربان آفریننده و مراقب همه چیز است. او مراقب ما انسان ها، حیوانات و طبیعت است. او قدرت زیادی دارد و می‌تواند هرکاری را انجام دهد.

خدای مهربان به ما هدیه ها و تعمت های زیادی داده است. خداوند مهربان به ما عقل، قلب، دست، پا و زبان داده است و از ما می‌خواهد از آن‌ها در راه‌های خوب استفاده کنیم. دروغ نگوییم، به دیگران ظلم نکنیم و دست دیگران را بگیریم.

خدای مهربان به ما آب و هوا، خورشید و ماه و ستاره ها، میوه ها، خوراکی های مختلف و درختان را داده است و از ما می‌خواهد از آن‌ها درست استفاده کنیم.

خدای مهربان به ما پدر و مادر، خانواده و دوستان خوب داده است و از ما می‌خواهد به آن‌ها احترام بگذاریم و با همه مهربان باشیم. خدا از ما می‌خواهد هنگام سختی ها به دیگران کمک کنیم.

ما باید قدر نعمت هایی که خدا به ما داده است را بدانیم و از او به خاطر این نعمت ها تشکر کنیم. من همیشه قبل از خوردن غذا، خدا را به خاطر نعمت هایی که به ما داده شکر می‌کنم.

ما باید از طبیعت و محیط زیست مراقبت کنیم. از آلوده کردن و قطع درختان و اسراف خوراکی ها و غذاها خودداری کنیم.

ما باید دستورات خداوند را گوش کنیم و به آن‌ها عمل کنیم. همینطور باید کارهایی که خدا برای ما ممنوع کرده است را انجام ندهیم. انجام دستورات خداوند باعث می‌شود خدا ما را بیشتر دوست داشته باشد.

خدای مهربان از طریق کتاب های آسمانی مثل قرآن، پیامبران و امامان، ما را راهنمایی می‌کند و با ما حرف می‌زند. ما هم می‌توانیم با خواندن دعا و نماز و عبادت کردن با خداوند حرف بزنیم. خداوند با چشم دیده نمی‌شود اما ما نشانه های خدا را می‌توانیم در طبیعت، آسمان و آفرینش انسان ها ببینیم و به قدرت او پی‌ببریم.

ما باید کاری کنیم که خداوند از ما راضی و شاد باشد. او آنقدر مهربان است که اگر اشتباهی کرده باشیم وقتی پشیمان می‌شویم و از او معذرت خواهی می‌کنیم ما را می‌بخشد.

نتیجه گیری

خداوند بسیار مهربان است و نعمت های فراوانی به ما داده است. ما باید با پیروی از دستوراتش قدر این مهربانی او را بدانیم.

انشا در مورد خداوند مهربان برای پایه های دبیرستان یا متوسطه

خدای مهربان، خالق همه چیز از موجودات و انسان ها تا آسمان ها و زمین، دریاها و کوه‌ها، حیوانات و ماه و ستاره هاست. به عقیده ما مسلمانان و بسیاری از پیروان ادیان واقعی، خداوند تنها یکی است و هیچ شریکی ندارد.

خداوند از طریق کتاب های آسمانی مانند قرآن، پیامبران و اولیای خود، ما را به راه راست هدایت می‌کند و از ما می‌خواهد به دستورات و فرمان هایش عمل کنیم. او به هر کاری تواناست و به هرچیزی اراده کند اتفاق می‌افتد.

خداوند از پدر و مادرمان هم نسبت به ما مهربان‌تر است. او نعمت های بی شماری از خوراکی ها گرفته تا سلامتی، عقل و شعور و … به ما داده است و از ما می‌خواهد قدر نعمت هایش را بدانیم، از آن‌ها درست و به اندازه استفاده کنیم و به خاطر این همه نعمت از او سپاسگزار باشیم. البته خداوند نیازی به سپاسگزاری ما ندارد و تشکر از خداوند و عمل به دستوراتش تنها به صلاح و نفع خود ماست.

پرستش خداوند و پیروی از دستورات او

ما مسلمان ها فقط خدا را می‌پرستیم و اعتقاد داریم خداوند یکتا و بی نیاز است و فرزندی ندارد. خداوند دیده نمی‌شود اما آثار و نشانه های قدرتش در همه جای دنیا قابل مشاهده است. ما با تفکر درباره دنیا، آسمان، ستارگان و طبیعت به قدرت بی‌پایان خدای مهربان و وجود او پی می‌بریم.

اگر از واجبات خدا و دستورات او پیروی کنیم و کارهای نیک انجام دهیم خداوند از ما خشنود و راضی می‌شود. برعکس اگر گناه، خطا یا اشتباهی از ما سر بزند باعث نارضایتی خداوند می‌شود. اما خداوند آنقدر مهربان است که اگر از خطاهای خود پشیمان شویم و به درگاه او توبه کنیم با مهربانی ما را می‌بخشد و از خطای ما می‌گذرد.

مردم بعضی از کشورها به جای خداوند یکتا باورهای دیگری هم دارند. در بعضی کشورها مردم حیواناتی مثل گاو را می‌پرستند. بعضی از مردم هم بت های چوبی و سنگی را به عنوان خدای خود می‌دانند یا خورشید و ستارگان را می‌پرستند. درحالیکه همه این‌ها آفریده های خدای یکتا هستند. به نظر ما مسلمان ها این مردم افراد گمراهی هستند.


توجه: انشاهای منتشر شده در سایت قصه دون (از جمله انشا در مورد خدای مهربان)، صرفا برای ارائه ایده انشانویسی و بهبود نوشتار است. ما به هیچ وجه کپی‌برداری و استفاده مستقیم از انشا و محتوای این مطالب برای تکالیف درسی را پیشنهاد نمی‌کنیم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *